Zakup działki budowlanej

Aby zbudować dom trzeba najpierw zatroszczyć się o zakup działki budowlanej. Niestety nie każdy ma to szczęście, by odziedziczyć ziemię po dziadkach czy rodzicach, dlatego też niezbędny będzie jej zakup.

Oferta działek budowlanych w większości polskich miast jest dość szeroka, dlatego nie powinniśmy mieć większych problemów ze znalezieniem czegoś, co spełniałoby nasze oczekiwania i wymagania. Niewątpliwie najbardziej ograniczającym nas czynnikiem będzie cena. Działki budowlane w okolicach największych polskich aglomeracji nie należą do tanich. Nierzadko ich cena zbliżona jest do kosztu budowy nowego domu. W mniejszych miastach, które nie są znanymi ośrodkami turystycznymi lub pożądanymi miejscami zamieszkania ceny są znacznie niższe.

Aby zapoznać się z ofertą działek na sprzedaż w okolicy, która nas interesuje skorzystajmy z Internetu. W sieci bez większych problemów znajdziemy takie informacje. Możemy też odwiedzić kilka agencji nieruchomości. Bez względu na to, w jaki sposób będziemy poszukiwali naszej wymarzonej działki musimy pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze wybierając działkę musimy zwrócić uwagę na jej wielkość. Nie powinna być za mała, gdyż trudno będzie znaleźć odpowiedni projekt architektoniczny domu, który będzie mógł być na niej wzniesiony. Wybierajmy raczej działki kwadratowe lub prostokątne, gdyż zdecydowanie łatwiej je ogrodzić i optymalnie wykorzystać. Bardzo ważną sprawą jest także lokalizacja. Sprawdźmy jaka odległość będzie dzielić nasz dom od najbliższego sklepu, kościoła, stacji benzynowej, szkoły,, miejsca pracy, przystanku itp. Ważne jest też to jak nasza okolica skomunikowana jest z okolicznymi miastami lub centrum naszego miasta. Warto też przejrzeć plany zagospodarowania przestrzennego, chyba nikt z nas nie chciałby się dowiedzieć, że za kilka miesięcy tuż obok naszego pięknego domu powstanie ulica szybkiego ruchu lub duży zakład produkcyjny.

Jeśli będziemy kierować się tymi wskazówkami z pewnością uda nam się znaleźć działkę, która będzie dla nas odpowiednia w stu procentach.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment