Wymiana okien

Wielu ludzi podejmuje coraz częściej decyzję o wymianie okien w swoich posesjach. Dlaczego? To oczywiste.  Ludzie mieszkający w starych kamienicach i blokach wymieniają okna, ponieważ nie były one zmieniane od początku budowy tych budynków. Co sprawia, że ludzie podejmują takie decyzje? To także bardzo proste pytanie. Odpowiedź jest też bardzo prosta. Ludzie wymieniają okna między innymi dlatego, że nie wyglądają już tak pięknie jak na początku.  Ale i tak najważniejszym powodem wymiany okien jest to, że zaczynają one przepuszczać powietrze, czyli są po prostu nie szczelne. Co się z tym wiąże w domu w zimne na przykład zimowe dni chłodne powietrze przedostaje się do mieszkania lub domu i nawet ogrzewając je centralnym ogrzewaniem jest zimno. Wielu ludzi ten problem chce naprawić własnoręcznie zatykając miejsca z których wieje. Jednak na to nie działa na dłuższą metę i są zmuszeni do zmiany okien. Często jest tak że w starych kamienicach spółdzielnia mieszkaniowa sama wymienia okna. Jest to o tyle lepsze, że nie ponosimy całych kosztów wymiany okna tylko jakąś drobną część. Minusem wymiany okien przez spółdzielnię jest to iż nie mamy możliwości doboru okien jakie podobają się i odpowiadają nam. Spółdzielnia mieszkaniowa narzuca wszystko z góry.

Drugim minusem jest czas jaki musimy czekać na wymianę naszych okien, ponieważ spółdzielnia wymienia okna w całym bloku lub nawet osiedlu i jak łatwo się domyśleć trochę czasu zajmie zanim firma przyjdzie do nas pomierzyć okna, a co dopiero wymienić je. Jednak czasem warto poczekać, ponieważ koszta są dużo niższe niż wymiana okien na własny koszt, a i tak nie będziemy mogli sobie kupić okien jakie nam najbardziej się spodobają, ponieważ wspólnota zarzeka sobie to iż okna w każdym mieszkaniu mają być takie same. To dobre rozwiązanie dlatego że wtedy cały blok czy kamienica wygląda tak samo a co za tym idzie ładniej niż gdyby każde okno u każdego mieszkańca było inne. Wybór zostawiam wam od was zależy jak bardzo śpieszy wam się z wymianą okien i czy będziecie czekać aż zrobi to spółdzielnia czy zrobicie to na własny rachunek.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment