Wentylacja w domu

Wentylacja w naszym nowo wybudowanym domu jest bardzo ważna. Zapewni ona nam źródło świeżego powietrza. Jeśli już mówimy o wentylacji zastanówmy się od razu nad zainstalowaniem czujników tlenków węgla. Detektor bo tak fachowo się nazywa takie urządzenie jeśli wykryje za duże stężenie dwutlenku węgla zakomunikuje nam dźwiękowo lub świetlne. Urządzenie takie należy zainstalować przy urządzeniach spalających węgiel lub Iny materiał, który wytwarza dwutlenek węgla. Nawiązując do tematu artykułu prawidłowa wentylacja ma bardzo duży wpływ na zdrowie oraz komfort wszystkich domowników.

Codziennie powinniśmy wietrzyć nasze domy czy mieszkania nawet w zimie musimy dbać o prawidłową wentylację domu. Czynność ta usuwa z naszego mieszkania wszelkie bakterie, które unoszą się w naszym pomieszczeniu. Brak wietrzenia łazienki po kąpieli kiedy to para wodna skrapla się na całym wyposażeniu łazienki i oknach, po jakimś czasie zobaczymy na ścianach pleść i grzyby, które przyczyniają się do rozwoju alergii czy innych chorób układu oddechowego. Prawidłowa wilgotność w naszym domu powinna oscylować w granicach 40% do 60% takie przedziały wilgotności pozwolą nam na komfortowe mieszkanie za duża lub za mała wilgotność powietrza może wpływać nie komfortowo na nasz organizm.

Aby zmniejszyć lub zwiększyć wilgotność pomieszczenia powinniśmy oprócz wietrzenia mieszkania, wymienić okna na okna ze specjalnymi nawiewnikami, które to regulują stopień otwarcia. Stopień uchylenia regulujemy ręcznie według swoich potrzeb, na naszym rynku coraz bardziej popularne stają się okna z automatycznymi nawiewnikami, dostosowują się do wielu czynników panujących w otoczeniu i wpuszczają lub wypuszczają odpowiednią ilość Świerzego powietrza. Mało estetyczny jest grzyb na ścianie czy pleść dlatego zachęcam do stosowania naszych porad a na pewno po jakimś czasie odczujecie różnicę.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment