Okna dachowe

W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne i modne stają się okna dachowe, najczęściej stosowane są w domkach parterowych. Okna dachowe występują na naszym rynku z ramą drewnianą jak i plastikową. Okna dachowe mają bardzo duży plus dają więcej światła niż tradycyjne okna pionowe jest to wartość rzędu 50%. Firma VELUX jako pierwsza wprowadziła do sprzedaży okna dachowe i wiedzie w tym sektorze prym, jest jeszcze kilka firm które produkują okna Roto, Fakro, OKpol. Przy zakupie okien należy zapoznać się z produktami tych firm. Szyba w takim oknie jest hartowana, która musi sprostać uderzeniom gradu. Montaż okien dachowych jest bardzo ważny, firma montująca musi zrobić to dobrze by przy najbliższej deszczu woda nie lała się po ścianie. VELUX jak i Fakro montuje się bardzo prosto jestem skłonny powiedzieć, że każdy rozgarnięty człowiek z żyłką majsterkowicza poradzi sobie z montażem okna. W montażu okien nie ma znaczenia pokrycie dachu jedynie przy dachu pokrytym papą należy zastosować inne kołnierze uszczelniające.
Przyjęło się, że pod oknami powinien być grzejnik. Spowoduje to że nie bdzie się skraplała para wodna np. w kuchni czy łazience.

Mycie okna dachowego niczym się nie różni od mycia okien pionowych. Okno dachowe można obrócić o 180 stopni, oraz zablokować w odpowiedniej pozycji ułatwi to nam mycie okien.

Konserwacja okien polega na smarowaniu zawiasów, należy też a szczególnie jesienią usuwać liście z kołnierza uszczelniającego.
Przed zakupem takiego okna należy się dobrze zastanowić czy będziemy z niego zadowoleni. Osobiście polecam dwie firmy produkujące okna VELUX i Fakro, okna te są dostępne w każdym sklepie na terenie całego kraju.

Za kilka miesięcy ma wejść do sprzedaży okno dachowe z szyba przeciw słoneczną. Plusem takiego rozwiązania jest zmniejszenie nagrzania pomieszczenia. Szyba ta absorbuje promienie słoneczne. Minusem jest zaciemnienie pomieszczenia które wacha się od 30 do 75% na taki wpływ ma grubość oraz kolor szyby.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment