Ogrzewanie

Następny temat który poruszę to ogrzewanie, jest to temat bardzo ważny dlatego musi być bardzo dobrze przemyślany. Minimalna temperatura jaka powinna być w domu to 21 stopni Celsjusza. Zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura otoczenia w domu wpływa na komfort ale i na zdrowie dlatego powinniśmy dbać właściwą temperaturę w domu czy mieszkaniu. Bardzo ważnym elementem ogrzewania są grzejniki a właściwie z czego zostały wykonane. Musimy wybrać taki rodzaj grzejnika żeby bardzo dobrze spełniał swoją funkcję.

Pierwszy rodzaj grzejnika który opiszę jest to rozwiązanie bardzo stare są to grzejniki wykonane z żeliwa. Jak każdy pamięta grzejniki te są bardzo ciężki, zawieszone są na bardzo masywnych kołkach, które utrzymują taki ciężar przez kilkanaście lat. Wadą poza ciężarem jest też bardzo powolne nagrzewanie się. W sklepach dostępne są grzejniki żeliwne ich cena jest dość wysoka, wygląd nie przypomina starych grzejników całkowicie zmodyfikowano wygląd oraz pojemność wody co poprawia szybkość nagrzewania się. Zwiększoną popularność zyskują grzejniki aluminiowe. Opisywany rodzaj grzejnika jest znacznie lżejszy. Pojemność wody jest znacznie mniejsza od grzejników żeliwnych. Cały grzejnik składa się z ogniw lub członów, bardzo dobrze oddają ciepło co można bardzo szybko odczuć od włączenia ogrzewania.

Grzejniki typu płyty stalowe ich zastosowanie sprawdza się w domach jednorodzinnych parterowych jak i dwukondygnacyjnych. Ilość płyt która składa się na ten grzejnik to dwie lub trzy płyty grzewcze. Grzejniki są bardzo lekkie, pojemność ich jest wystarczająca do szybkiego ogrzewania dużych pomieszczeń. Grzejniki konwektorowe ich budowa znacznie się różni od wyżej wymienionych. Wymiennikiem ciepła jest rura miedziana na którą jest nałożone specjalne ożebrowanie aluminiowe lub stalowe. Grzejniki bardzo szybko nagrzewają pomieszczenie.

Wnętrze

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment