Ogrodzenie

Ogrodzenie domu jest wizytówką dlatego musi być bardzo starannie i dobrze wykonany. Ważne pytanie czym się ogrodzić? Ogrodzenie musi być solidne, estetyczne. Przed budową ogrodzenia musimy się zapoznać czy musimy uzyskać pozwolenie na wybudowanie ogrodzenia. Jeśli budujemy ogrodzenie w sąsiedztwie z drogą, ulicami, torów klejowych a jego wysokość przekracza 2,2 metra musimy zgłosić budowę do starostwa lub w gminnym wydziale architektury.

Nie ma sztywno określonej odległości płotu od drogi. Geodeta powinien nam dokładnie wytyczyć na granicy działki gdzie mamy wybudować wymarzone ogrodzenie. Elementy z jakich składa się ogrodzenie to zaczynając od dołu fundament. Fundament głębokość fundamentu powinna być głęboka zależy to od rodzaju ogrodzenia, rodzaju gleby oraz regionu kraju średnio 60 do 80 centymetrów. Szerokość minimalna fundamentu to 20 cm. Wykop należy wysypać grubym żwirem. Słupki fachowo nazywają się podporami przęseł stabilizują ogrodzenie. Po wymurowaniu słupa wnętrze zbroi się prętami. Estetycznym zakończeniem słupa jest cokoł ich kształt to stożek, dzięki niemu woda spływa, montaż tak zwanej ”czapy” za pomocą specjalnego kleju. Bardzo dużo jest bardzo pięknych wykończeń, ceny są bardzo różne, ale na pewno każdy wybierze coś dla siebie. Przęsła montowane są do słupów za pomocą specjalnych płaskowników.

Większość ogrodzeń jest wykonane z metalu rozwiązanie to jest estetyczne i trwałe jak na nasze warunki jedynie co kilka lat należy wykonać prace konserwacyjne elementów metalowych.

Najbardziej mój wzrok przykuwają ogrodzenia kute rozwiązanie to jest bardzo piękne jedno takie przęsło waży kilkadziesiąt kilogramów dlatego warto postawić dla takich przęseł murowane słupy, które wytrzymają kilkuletnie obciążenie. Drewniane ogrodzenia znacząco wpływają na poprawienie estetyki naszej posesji, przy takim ogrodzeniu nie zapomnijmy o coroczne konserwacji drewna zwłaszcza przed okresem jesienno zimowym.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment