Ocieplenie domu

Zbliża się zima a wiec musimy się zastanowić czym i jak ocieplić nasz dom, na naszym rynku prym wiedzie ocieplanie budynków styropianem. Metoda ta polega na przyklejaniu specjalnego styropianu, styropian ten jest odpowiednio grubych chroni nasz budynek przed nadmiernym wychłodzeniem ścian.

Pierwszą czynnością jaka musimy wykonać będzie oczyszczenie wszystkich ścian zewnętrznych oraz uzupełnienie wszelkich dziur, ubytków na ścianie. Następny krok jest bardzo ważny zaprawę klejową nakładamy na płytę styropianową nigdy odwrotnie. Odwrócenie tej kolejności może spowodować słabsze trzymanie się elementu ocieplającego. Płyty nie mogą być zbyt duże, odpowiednie są o wymiarach 100x50cm.  Jeśli zakończymy naklejanie styropianu musimy odczekać kilka dni wystarczy trzy dni po których następnym etapem będzie wzmacnianie płyt za pomocą długich kołków plastikowych.

Siatkę nakładamy na warstwę zaprawy od góry do dołu po czym przeciągamy pacą po tej siatce by zatopiła się w zaprawie tynkarskiej. Gdy już zaprawa stwardnieje nakładamy specjalny klej szpachlowy. Najbardziej pracochłonnymi miejscami są miejsca wokół okien oraz drzwi stosuje się listwy narożne uchroni to przed pęknięciami powłoki. Jak już ocieplamy ściany to warto zastanowić się nad ociepleniem dachu. Tutaj musimy się zastanowić nad materiałem w poddaszu często występują krokwie jak wybierzemy sztywny materiał to będziemy musieli bawić się w wycinanie ocieplenia, zdecydowanie polecam plastyczne ocieplenie dzięki niemu będziemy mieli mnij zabawy z wycinaniem wełna mineralna jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Prawidłowe ocieplenie całego domu ma bardzo dużo plusów. Pierwszy to zaoszczędzimy zacznie na ogrzewaniu, nasze pomieszczenia nie będą się zbyt szybko wychładzać. Materiał ocieplający a zdecydowanie wełna mineralna bardzo dobrze tłumi dźwięki z zewnątrz. Jest to kilka plusów, które zaobserwujemy gdy ocieplimy sobie dom jednorodzinny.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment