Mieszkanie a apartament

Ostatni bardzo często w radio czy telewizji emitowane są reklamy deweloperów, którzy zachwalają swoje inwestycje nazywając je nie zwykłymi blokami czy budynkami wielorodzinnymi tylko apartament owcami. Czy można odnaleźć w nich choć ułamek tego czym jest prawdziwy apartament? Pojęcie apartamentu w ostatnich czasach jest bardzo nadużywane. Zdecydowana większość inwestycji nie zasługuje na taki tytuł.

Apartamenty w naszym kraju cieszą się ostatnio dość dużym zainteresowaniem, jednak ich podaż na rynku jest bardzo ograniczona i zawęża się do kilku największych polskich miast – Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Gdyni itp. Tam rzeczywiście można znaleźć przykłady prawdziwych apartamentów, jednak nie jest ich zbyt wiele, gdyż ludzi zamożnych w Polsce również jest niewielu. Prawdziwy apartamentowiec powinien być zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, być doskonale skomunikowany z resztą miasta i zapewniać wszelkie możliwe udogodnienia. Sam budynek powinien być wykończony materiałami najwyższej jakości.

Na parterze powinna znajdować się całodobowa recepcja. Ważne są także takie udogodnienia jak basen, siłownia, sauna itp. Same apartamenty powinny być duże i przestronne – ich powierzchnia powinna wynosić przynajmniej 100 metrów kwadratowych. O prawdziwych apartamentach można by pisać bardzo długo, jednak już po takim krótkim wstępie widzimy, iż większość inwestycji, które się określa mianem apartamentowych nie mają z prawdziwymi apartament owcami nic wspólnego.

Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem określającym jakość „apartamentu” jest jego cena. Jak nietrudno się domyślić nie ma możliwości kupić prawdziwego apartamentu za kilka tysięcy złotych za metr kwadratowych, a ofert takich jest sporo. Prawdziwe apartamenty dostępne na polskim rynku kosztują przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. Za te najbardziej prestiżowe przyjdzie nam zapłacić znacznie więcej – przynajmniej 30 000 złotych za metr kwadratowych. Wbrew pozorom ofert takich na rynku nie brakuje i ciągle pojawiają się nowe.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment