Łazienka pełna relaksu

Coraz częściej przeglądając branżowe magazyny poświęcone tematyce projektowania i nowoczesnego design natknąć się można na wzmianki o pokojach kąpielowych. Czym one są? Niczym innym jak luksusowymi łazienkami o powierzchni co najmniej 20 metrów kwadratowych łączącymi w sobie oprócz podstawowych sanitarno-higienicznych funkcji, udogodnienia przeszczepione żywcem z ekskluzywnych salonów SPA. Inaczej mówiąc jest to luksus dla wybranych, inna rzeczywistość o niezwykle kojącym i łagodzącym wpływie na cały organizm. Charakterystyczną cechą tego typu pomieszczeń jest wydzielenie dwóch stref – kąpielowej (mokrej) oraz wypoczynkowej (suchej). Na ogromnej powierzchni z łatwością zmieszczą się wszystkie przydatne urządzenia. Podstawowym element salonu kąpielowego jest wanna, którą można zlokalizować w dowolnym miejscu strefy mokrej. Najefektowniejszym jednak wyjściem będzie ustawienie jej na środku. Warto zdecydować się na model wyposażony w system masujący, bicze szkockie czy nawet koloroterapię. Warto zaplanować także kabinę prysznicową, oczywiście o ile pozwala na to dostępna powierzchnia oraz środki finansowe jakimi dysponujemy. Nowoczesne prysznice mogą pełnić jednocześnie funkcję łaźni parowej, jak i masażera całego ciała, przez co często wybierane są nawet do tradycyjnych łazienek. Oprócz doskonałych walorów użytecznych projektanci natrysków nie zapomnieli o estetyce, dzięki czemu bez trudu dopasujemy je do aranżacji całego pomieszczenia. Po aromatycznej kąpieli nie ma nic lepszego jak krótki odpoczynek i chwila wyciszenia – zadanie to stawiane jest przed strefą wypoczynkową. To tutaj powinny pojawić się wygodne leżanki, toaletka oraz komody, które pomieściłyby wszystkie niezbędne akcesoria, ręczniki, płaszcze kąpielowe, aromatyczne świece czy nawet środki czystości. Często obok leżanek spotkać można przyrządy do ćwiczeń siłowych, na których w pocie czoła rzeźbi się sylwetkę. Kojącą atmosferę zapewnić można na wiele sposobów, jednak największą rolę odgrywają kolory, światło oraz dodatki. Zatroszczmy się o nie, a nigdy nie będziemy żałowali tej inwestycji.

Co wybrać wanna czy prysznic?

Pytanie postawione w tytule, a w zasadzie to potrzebę uzyskania na niego odpowiedzi miał prawie każdy – ominęło to chyba tylko osoby, które swoje mieszkanie traktują na tyle ogólnikowo i przyziemnie, aby w nim tylko mieszkać, nie zważając na komfort życia. Wanna to dzisiaj już tylko skromna i często uznawana za przestarzałą, część z ogromnego wyboru jakim dysponujemy przy okazji kupna urządzeń i akcesoriów łazienkowych. Dzisiejsze czasu zmuszają nas do kupna urządzeń nie tylko bardzo użytecznych i celowych, ale także często ułatwiających i przyśpieszających nasze życie – krótko mówiąc, współpracujących z szybkim tempem naszej egzystencji. Takie przystosowanie, w pogoni za wyborem i zadowoleniem klienta ma miejsce w zasadzie każdej branży, także i ten sektor nie został ominięty. Bardzo popularne stały się wodooszczędne kabiny prysznicowe, które nie tylko są wygodne oraz bardzo przemyślanie wykonane, ale także stosunkowo tanie oraz bezproblemowe w eksploatacji w stosunku do wanien. Bardzo ważne jest także to, że nie zajmują one dużo miejsca – nawet w najmniejszej łazience zmieści się tego typu sprzęt.

Nowoczesne wnętrze łazienki.
Nowoczesne wnętrza to nie tylko salony, kuchnie, jadalnie oraz sypialnie. Obecnie największą uwagę budując bądź remontując dom zwraca się na wnętrze łazienki. Dlaczego? Ponieważ to właśnie łazienka pozwala nam na zupełną prywatność. W pięknie urządzonym wnętrzu możemy odpoczywać a rozpoczynając dzień w pięknej wannie z hydromasażem możemy liczyć na bardzo udany dzień. Łazienka jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Wyposażając łazienki musimy pamiętać o tym aby urządzenia które będziemy którymi będziemy posługiwać się codziennie były trwałe i wykonane z dobrej jakości materiału. Decydując się na urządzenie łazienki w stylu nowoczesnym najlepiej udać się do projektanta wnętrz który doradzi nam jak odpowiednio dobrać do siebie elementy i kolory aby uzyskać oszałamiający efekt.

Najbardziej popularnymi nowoczesnymi połączeniami wśród gadżetów łazienkowych jest połączenie szkła i metalu. Piękne duże lustra oraz błyszczące srebrne baterie łazienkowe idealnie będą pasować do każdego koloru. Armatura sanitarna czyli między innymi brodzik oraz wanna z hydromasażem idealnie pasują do nowoczesnych wnętrz.

Decydując się na stworzenie pięknej nowoczesnej łazienki musimy liczyć się z dużymi kosztami ponieważ lepszej jakości elementy wykończeniowe nie są niestety tanią inwestycją. Jednak jeżeli zdecydujemy się na te krok możemy liczyć na niepowtarzalny efekt.

Wnętrze

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment