Drzwi drewniane

Tworząc nowe mieszkanie lub dom nie sposób pominąć tak niezbędnego elementu w każdym, nawet najmniejszym wnętrzu jakim są drzwi drewniane. To właśnie w niewyobrażalnej mierze od użytych drzwi, ich walorów estetycznych zależy czy wnętrze będzie tworzyło zamierzony przez właściciela klimat. Właśnie dlatego też warto przed wyborem określonego typu drzwi zapoznać się z tego rocznymi trendami rynkowymi ? które zmieniają się tak dynamicznie jak każda, nawet najlepsza moda. W tym roku prawdopodobnie największą popularnością będą cieszyć się nowe drzwi wykonane z drewna lub płyty wiórowej o prostym wzorze, nie rzucające się zbytnio w oczy.

Właśnie takie drzwi mają w swojej ofercie już czołowi producenci drzwi w Polsce. Obserwując katalogi tych właśnie producentów łatwo jest odnaleźć nowe produkty które zrywają z mocnym designem jaki stosowany był jeszcze w latach ubiegłych ? teraz modna jest prostota z ciekawym designer ? takie są najnowsze drzwi przedstawiane nam przez branżę stolarki otworowej. Jeśli mowa o ładnych drzwiach to nie sposób nie powiedzieć nic na temat okuć budowlanych; takich jak klamki do drzwi, wykonane z przeróżnych surowców ? klamki znalowe ? niedrogie i ciekawe podejście do piękna, klamki mosiężne ? ciągle produkty o najwyższej jakości i pięknym designie oraz produkty z innych surowców np. stali nierdzewnej. Kupując klamki do drzwi warto zadbać o to aby współgrały one z całym wnętrzem, a nie tylko z wyglądem drzwi.

Możliwe że jesteś w posiadaniu pięknego, lecz nie wykończonego nowego domu? W aktualnym roku planujesz rozpocząć roboty mające na celu wykończenie domu i już za niedługo zamieszkać razem z swoimi bliskimi w tym apartamencie? Rozpoczynając zakupy elementów do wyposażenia domu już na samym początku będziesz zobligowany rozpatrzyć się za atrakcyjnymi drzwiami i akcesoriami do Twojego mieszkania. Ciekawe drzwi są atrakcją każdego domu lub mieszkania, z tego powodu należy zadbać aby pełniły one przeznaczoną im funkcję konkretnie. Drzwi zewnątrz lokalowe muszą być grube, atrakcyjne wzrokowo a co najważniejsze ? bezpieczne. Co do drzwi wewnętrznych nie stawiamy aż tak dużych wymagań ? powinny być po prostu atrakcyjne pod względem designu i odpowiednio wkomponowane w apartament w którym będą ?mieszkać?. Produktami które umożliwiają ciekawie dograć nowe drzwi do Twojego wnętrza są oczywiście klamki drzwiowe ? są to niewielkie produkty aluminiowe które pozwalają pracować naszym drzwiom. Ładne klamki drzwiowe stanowią nie luksusowy wydatek, a ciekawie wybrane potrafią dodać Twojemu wnętrzu odpowiedniego poziomu luksusu. Oprócz tylko klamek drzwiowych, powinniśmy zastosować w naszym nowym wnętrzu także akcesoria drzwiowe ? takie jak na przykład odbojniki i wizjery ( judasze ). Odboje drzwiowe to użyteczne akcesoria które zabezpieczają drzwi przed uderzeniami w ścianę, a co się z tym wiąże kosztownym zniszczeniem zarówno drzwi jak i ściany, a wizjery, nazywane też judaszami to elementy które zastosowane przy drzwiach wejściowych podnoszą poziom zabezpieczenia antywłamaniowego całego mieszkania.

Kupujemy nowe drzwi

Jeśli kupujemy drzwi do istniejącej ościeżnicy, to wybór należy rozpocząć od określenia czego dokładnie nam potrzeba.

Pierwszą sprawą jest pomiar. Przeważnie drzwi występują według miary modułowej, tzn. szerokość typowych drzwi rośnie co określoną wartość, w tym przypadku zwykle 10 cm.

Kolejną kwestią jest sprawdzenie stronności drzwi. Określamy to stając na wprost drzwi i zaznaczając po której stronie znajdują się zawiasy.

Kolejna kwestia to rozmieszczenie zawiasów na ościeżnicy: zapisujemy ile jest zawiasów, jakiego typu i jak są rozmieszczone. Sprawdzamy również wysokość przewidzianych systemów zamknięć, chociaż w tym wypadku ościeżnicę można stosunkowo łatwo przystosować do istniejących rozwiązań. Zanim zawiesimy skrzydła należy zamontować zamek wewnętrzny, klamkę i szyldy. Po zawieszeniu drzwi i dostosowaniu ich wysokości regulujemy zawiasy, ustawiając luz pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą na nie więcej niż 1 mm.

Istnieje również możliwość zastosowania nakładek ościeżnicowych, jednak w tym wypadku musimy się liczyć ze zmniejszeniem szerokości otworu drzwiowego.
Jakie drzwi do domu
Drzwi do domu są bardzo ważnym elementem wykończeniowym. Dlatego przed dokonaniem wyboru zastanówmy się dokładnie nad kolorem jaki będzie idealnie pasować do naszych wnętrz oraz nad modelem. Równie ważna jest jakość drzwi. Nie warto korzystać z bardzo dużych promocji ponieważ często klienci już po paru dniach są niezadowoleni a drzwi wyglądają na zniszczone i stare. Wybierając drzwi warto poradzić się kogoś kto niedawno wykańczał bądź remontował swój dom. Dzięki temu będziemy mieć większą pewność że dokonujemy dobrego zakupu. Obecnie na rynku istnieje mnóstwo rodzajów kolorów oraz wzorów drzwi. Oczywiście dla tych bardziej wymagających istnieje możliwość zamówienia indywidualnego jednak jest to dość kosztowne i obecnie istnieje mało firm zajmujących się tego rodzaju zamówieniami.

Musimy pamiętać że kupując drzwi zewnętrzne do domu największą uwagę należy zwrócić na to z jakiego tworzywa są wykonane i czy posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe. Oprócz tego ważne jest aby drzwi zewnętrzne ładnie się prezentowały ponieważ to właśnie te drzwi są wizytówką całego naszego domu. Jeżeli już dokonamy wyboru drzwi musimy zastanowić się nad ich kolorem. Na pewno ładnie będą prezentować się w jednym kolorze. Paleta barw jest bardzo duża więc bez problemu będziemy mogli dopasować odpowiedni kolor. Najbardziej popularne stały się drzwi drewniane które dodają uroku naszym wnętrzom. Oczywiście warto też pomyśleć czy do każdego pomieszczenia będą nam potrzebne drzwi. W dzisiejszych czasach coraz mniej ludzi decyduje się między innymi na salon oddzielony drzwiami od reszty domu. Dzięki otwartej przestrzeni optycznie pomieszczenie wygląda na większe i bardzo ładnie się prezentuje. Są także inne rozwiązania takie jak drzwi przesuwne. Dzięki takiemu rozwiązaniu w danym pomieszczeniu uzyskamy więcej przestrzeni do zagospodarowania.

Jak widać istnieje wiele rozwiązań a każde z nich jest na swój sposób najlepszym. Jednak przed dokonaniem wyboru pamiętajmy żeby kilka razy zastanowić się aby później przez długie lata cieszyć się pięknymi drzwiami.

Wnętrze

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment