Budowa domu

Pierwszym punktem budowy domu jest zakup terenu pod budowę naszego wymarzonego domu. Pamiętajmy o odpowiednim wyborze projektu, który będzie pasował do wymiarów naszej działki. Przed zakupem działki pod budowę musimy się zainteresować uzbrojeniem terenu, czy w pobliżu znajduje się kanalizacja i jak daleko jest do słupów elektrycznych. Odległości od tych punktów do naszego domu nie może być zbyt odległa, jeśli będzie to znaczna odległość podłączenie będzie nas dużo kosztowało. Ważnym krokiem jest zgłoszenie się do Sądu Rejonowego celem sprawdzenia czy teren nie ma wpisów w księdze wieczystej. Jeśli wszystko jest porządku należy podpisać umowę która jest sporządzana w formie aktu notarialnego.

Gdy mamy już wszystkie potrzebne papiery, mapki, podpisane umowy. Siedem dni przed wejściem ekipy budowlanej na teren należy zgłosić ten fakt w odpowiednim organom. Prawo budowlane nakazuje wybrania tak zwanych uczestników procesu budowlanego w jego skład wchodzą najważniejszy inwestor oraz inspektor nadzoru inwestorskiego, projektant i kierownik budowy. prace przygotowawcze polegają na wytyczeniu geodezyjnym obiektów w terenie, niwelacja terenu, zagospodarowane terenu z budową tymczasowych obiektów, wykonanie przyłączy na potrzeby budowy.

Niwelacja terenu są to geodezyjne wyznaczanie różnicy wysokości pomiędzy punktami terenowymi. po uzyskaniu wszelkich pozwoleń możemy się ubiegać o wydanie dziennika budowy. W takim dzienniku budowy znajdują się informacje z przebiegu robót. Wydanie takiego dokumentu jest odpłatne.
Po tych czynnościach pozostaje nam tylko cierpliwie czekać na zakończenie wszelkich robót związanych z budową domu.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment