Budowa domu starcie z urzędnikami

Mówiąc starcie, nie miałem na myśli przegranej bitwy, w końcu robiąc to rozsądnie, możemy przezwyciężyć machinę biurokracyjną i w jakiś sposób pobudować dom. Co oczywiście już takie trudne nie jest, choć i nie łatwe! Budowa domu to przede wszystkim dużo załatwiania, mnóstwo papierkowej roboty i poważne problemy, przepisy są niejasne, a sami urzędnicy nieco niedoinformowani. To wszystko wpływa negatywnie na naszą motywacje do załatwiania takiej dokumentacji.

Po załatwieniu dokumentacji przychodzi pora na wytłumaczenia Państwu jak wygląda budowa domu krok po kroku. Oczywiście każdy dom różni się od siebie, nawet minimalnie. Przede wszystkim przyłącza (woda, prąd, czasami gaz, czy kanalizacja). Potem wykop pod fundamenty, ich zbrojenie i zalanie betonem! Po kolei ściany, strop, dach, okna i drzwi, wykończenie wnętrz. Wszyscy wiemy jak wszystkie procesy się toczą. Ile kosztuje budowa domu? No cóż zależy wszystko od rozmiarów, materiałów użytych do budowy itd. Można by pewnie tak mówić z parę godzin. Budowa domu jednorodzinnego zazwyczaj mieści się w przedziale od 300tysięcy do pół miliona (liczby powalają), spokojnie! Jeśli ma się dobrą pracę, to taki dług nie jest żadnym problemem!

Najbardziej moim zdaniem odstraszają formalności. W końcu budowa domu formalności to prawdziwa batalia, jednak dobrze przygotowani możemy z niej wyjść obronną ręką i zadowoleni mieszkać w swoim domu jednorodzinnym. Marzenia sporo kosztują, jednak ich realizacja to chyba cel w życiu dla którego warto jest żyć!

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment