Brama wjazdowa

Wybierając bramę musimy się zastanowić czy wybrać bramę przesuwną czy skrzydłową. Zdecydowanie polecam bramę przesuwną która to po otwarciu nie ogranicza nam przestrzeni podwórka. Ważne jest czy chcecie mieć bramę otwieraną automatycznie czy bez automatyki. W obecnych czasach bramy automatyczne są bardzo atrakcyjne cenowo. Za w miarę rozsądne pieniądze można mieć bardzo dobrej jakości bramę z dobrym automatycznym napędem otwierającym i zamykającym.

Przed okresem jesienno zimowym musimy przesmarować mechanizmy ruchome by podczas ulewnych deszczy czy obfitych opadów śniegu nie zardzewiał mechanizm uruchamiający bramę. Jeśli nasza brama nie chce się otworzyć musimy sprawdzić czy fotokomórka nie ma zasłoniętego pola widzenia, lub może wystąpić taka sytuacja, że napęd zamarzł. Przy wybieraniu należy sprawdzić w dane techniczne mechanizmu do jakich temperatur mechanizm sprawnie działa. Większość firm podaje w swoich specyfikacjach że sprzęt działa nawet do -30 stopni Celsjusza. Może się tak zdarzyć że mechanizm zamarznie i producenci dołączają specjalistyczny preparat, który rozwiąże nasz problem. Po spryskaniu należy odczekać do pięciu minut i bardzo powoli otwierać bramę. Jeśli brama po odmrożeniu nie chce się otworzyć musimy sprawdzić baterię w pilocie, którym otwieramy bramę. Jest to zjawisko bardzo rzadkie ale może się zdarzyć.

Zdecydowanie odradzamy zakup bram importowanych z Chin, jakość oraz staranność wykonania bramy odbiega od wszelkich standardów. Jeśli taka brama się popsuje, ciężko jest uzyskać reklamacje, a często się tak zdarza że brama psuje się zaraz po okresie gwarancji. Spowodowane jest to przez zastosowanie słabej jakości materiałów. Drugim minusem importowanej bramy z Chin jest brak części, które uległy zniszczeniu, a zastąpienie innymi podzespołami często nie pasuje do wyglądu bramy i znacząco szpeci naszą bramę, która jest naszą wizytówką.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment