Autostrady najdroższe w europie

Ostatnio dowiedziałem się że autostrady które budujemy w polsce, są najdroższymi tego typu budowami w europie, pytam się jakim cudem tak się dzieje? Mamy tanią siłę roboczą, poza tym firmy które są podwykonawcami, są naprawdę tanie i skąd tyle pieniędzy musimy płacić za budowanie autostrady? Poza tym budowa autostrady to bardzo prosta czynność, nie da się ukryć, że o wiele trudniej zbudować jest wieżowiec. Droga to po prostu wygładzony pas powierzchni z jezdnią, która wyłożona jest odpowiednim bitumicznym materiałem. W dodatku wykup ziemi też kosztuje nas mniej niż np. na zachodzie.

Zastanawia mnie dlaczego taka sytuacja w ogóle ma miejsce i nie mogę tego pojąć. Sami widzicie że budowanie jest naprawdę bardzo trudnym rozwiązaniem. potrafimy jednak z tego korzystać i cieszyć się możliwościami jakie daje nam budowanie dróg. Słyszy się przecież sporo o tym jak ktoś kradnie materiały z dróg i to na pewno nie napawa optymizmem. Ja sam zastanawiam się dlaczego budowanie dróg w Polsce tak kuleje, jeśli budujemy najdroższe drogi w europie, to coś tu jest nie tak, oczywiście gdyby były one naprawdę wspaniałej jakości, to zmieniałoby postać rzeczy.

Niestety jakość często odbiega, od tego czego chcielibyśmy się spodziewać, a my sami nie bardzo wiemy co wtedy z tym zrobić! Znamy przecież historię świeżo otwieranych autostrad, które już na starcie nadawały się tylko do remontu! Miejmy nadzieje że te budowane na euro 2012 będą dobrej jakości i wytrzymają chociaż te 20lat bez żadnych remontów. W końcu drogi to rozwój i możliwość podróżowania na znacznie większą skale, niż do tej pory. Miejmy nadzieje że to zaprocentuje! Autostrady choć najdroższe w europie powinny powstawać, bo inaczej możemy naprawdę jeszcze bardziej cofać się wstecz, niż rozwijać, a do europy zachodniej tracimy naprawdę spory dystans, zarówno jeśli chodzi o mentalność jak i rozwój naszego kraju.

Porady

Witam jestem Artur pracuje jako budowlaniec w firmie rodzinnej, która działa od ponad dwudziestu lat. Wykonujemy budowy domów od podstaw, możemy się zająć także wykończeniówką. Bloga założyłem aby zaprezentować Nasze usługi oraz moje przemyślenia na tematy budowlane i około budowlane. Zachęcam do czytania oraz komentowania wpisów.

Related Articles

0 Comment